Teden Rdečega križa, ki vsako leto v mesecu maju poteka tudi danes, so uvedli že pred dobrim stoletjem. Povod za organizacijo tovrstnih akcij je bilo pomanjkanje praktično vsega potrebnega za življenje in oskrbo v bolnišnicah, na fronti, v zaledju in v begunskih zavetiščih oz. taboriščih. Kranjska se je v t. i. tednih Rdečega križa vedno izkazala. Leta 1916 je taka dejavnost potekala od 30. aprila do 7. maja.
Prepotrebna sredstva so se, ob običajnih denarnih donacijah, zbirala na različne načine. S pristopanjem k članstvu pristojne podružnice ali deželne organizacije Rdečega križa, s kupovanjem oficielnih znakov in spominskih listov Rdečega križa, ki so se prodajali ves teden in z udeležbo na dobrodelnih prireditvah (gledališke in kinematografske predstave, varieteji in koncerti) (Kerec, D., str. 78).
Program tednov Rdečega križa je bil pred desetletji povezan s temami, ki jih je Rdeči križ Jugoslavije sprejemal na pobudo Lige društev Rdečega križa ali pa jih je sam oblikoval. 8. maja 1948 je izvršni komite Lige društev Rdečega križa rojstni dan Henryja Dunanta izbral za dan publicitete in podpore Rdečemu križu. V tem letu so po vsem svetu, tudi v Jugoslaviji, prvič proslavljali dan Rdečega križa, kasneje pa Tedne Rdečega križa, ki so se vrstili skozi celo leto (Kerec, D. str. 208).